O mně

Jmenuji se Martin Hála. Narodil jsem se dne 24.3.1992 v Olomouci. Již jako čtyřletého mě táta vzal na můj první fotbalový trénink v SK Sigma Olomouc. Nebudu lhát, neobešlo se to napoprvé  bez pár slz a kapesníků :-), ale velmi rychle jsem v sobě našel vášeň a zalíbení pro fotbal. Po absolvování povinné školní docházky jsem ze ZŠ Heyrovského pokračoval na gymnázium Čajkovského v Olomouci a také jsem jako čerstvě patnáctiletý podepsal svoji první profesionální fotbalovou smlouvu se Sigmou Olomouc. 

Úspěšně jsem vystudoval gymnázium a během studia na SŠ, jsem mimo jiné působil i v reprezentaci ČR, a to v kategoriích U16, U17, U18 a U19 a také jsem si připsal jeden start za U21. V roce 2011 jsem s reprezentací ČR v kategorii U19 na Mistrovství Evropy vybojoval stříbrnou medaili, když jsme ve finále prohráli v prodloužení 2:3 se Španělskem, v jehož barvách nastoupil třeba Alváro Morata, Dani Carvajal a další,.. O rok později jsem se podílel na zisku Českého poháru se Sigmou Olomouc. Následovala série půlročních hostování v roce 2013/2014 – Slovácko, Nitra a také České Budějovice. Od roku 2014 až do roku 2022 jsem již byl pouze v klubu SK Sigma Olomouc a odehrál jsem k dnešnímu dni 140 zápasů v české nejvyšší soutěži a vstřelil 14 branek. V září 2021 jsem se dostal na listinu náhradníků A týmu reprezentace ČR na zápasy proti Walesu a Bělorusku. A také jsem byl hostem TV pořadu TIKI-TAKA na O2TV. Aktuálně jsem hráčem Bohemians Praha.

S fotbalem jsem zažil výhry, prohry, sestup do druhé ligy, ale i postup zpět do první. Pozitivní i negativní emoce. Poznal a stále poznávám nové lidi, spoluhráče, lidi, zaměstnance, kteří se o sportovce starají, fanoušky. Zúčastnil jsem se spousty nádherných akcí na podporu druhých, překonal dlouhé zranění kolene a hlavně dělám něco, co mě baví. 

Moc rád se s Vámi podělím o radost a nadšení ze sportu, pokusím se Vám předat svoje poznatky a zkušenosti a budu se na Vás těšit v Hála Sport Academy. MH

2011- U19 Česko – 2.místo EURO v Rumunsku

2011 – sportovec Olomouckého kraje (nejlepší Junior) + sportovec Olomouckého okresu

2012 – vítěz Českého poháru se Sigmou Olomouc